
Jegyzetkészítés – Webes módszerrel!
Novemberi cikkpárosunk a jegyzetkészítés, gyors jegyzetírás témájával foglalkozik. Aprócska téma, nem is kellene neki akkora figyelmet szentelni, így a bejegyzés sem lesz számottevően hosszú.
Ma már megszokott dologgá vált, hogy komolyabb anyagainkat egy komplett, jól felépített szövegszerkesztővel állítsuk össze. Valljuk be, ritkán jön el a pillanat, amikor felnyitunk egy szimpla jegyzettömböt, hiszen társaihoz képest alig tartalmaz formázási lehetőségeket.
Webböngészős jegyzettömb?!
Miért használnánk bármilyen webes felületet arra, hogy a gondolatsorokat ilyen módon formába öntsük, amikor számtalan alternatívája van?A válasz nagyon egyszerű, ugyanis sokaknak egyszerűbb egy linkre kattintani a munkamenet közben, mint külön megnyitogatni a gépen valamit. Ezen felül egy remek alternatív lehetőség, ha valamiért korlátozva vagyunk egy csak böngésző általi eszközhasználatra. Még ha ritkaszámba is mennek az ilyen dolgok, a lehetőség azért adott, hátrányt nem szenvedünk a létezése végett.
Rapidtables, a megbízható társ.
A kiválasztott webes jegyzetkészítőnk most a rapidtables lesz, amely pontosan azokat a lehetőségeket nyújta, akárcsak a Windowsba alapból beépített jegyzettömb. Jegyzetírás egyszerűen, a következő lehetőségekkel:
- Szinte végtelen írásmező áll rendelkezésre,
- a megírt jegyzet gyorsmentése,
- közvetlen nyomtatási lehetőség,
- betűméret állíthatóság,
- vonalak láthatóságának kikapcsolása,
- ollózási művelet
Mint láthatjuk, szinte semmi eltérés nincs a beépített jegyzettömbökhöz képest, csupán annyiról van szó, hogy elég egy linkre kattintani. Eztuán már kezdődhet is azonnal a pötyögés, írkálás, kisebb vázlatok elkészítése. Külön jó benne,hogy visszafele is működik a dolog. Tehát ha szeretnénk megnyitni egy már meglévő jegyzetünket, gond nélkül betallózhatjuk azt. Ezen túlmenően pedig ott a közvetlen nyomtatás lehetősége, amely előlnézeti képpel megjeleníti számunka a végső formát.
Nem ezen lehetőség lesz valaha is a legelterjedtebb, hiszen a gyors jegyzetkészítés, nem éli fénykorát ilyen formában, főleg nem ilyen módszerekkel. Ezen túlmenően pedig okostelefonjaink állandó rendelkezésre állnak, ahol akár folyamatos szinkronizáció mellett, több eszközről is látunk minden műveletet,szerkesztést.
A bejegyzés következő része is elkészült időközben, így ha IDE kattintasz, azt is megnézheted. Ebben olvasható egyébként a két legegyszerűbb jegyzetkészítésre alkalmas program is.
Link: Rapidtables
??
Hasonló bejegyzések:
✍ Egyszerű jegyzetkészítés FW-vel