Személyes tapasztalatból kerül megírásra ez a bejegyzés, mivel pár nappal ezelőtt fordult elő velem ,hogy egy ritka betűtípusra lett volna szükségem. Sajnos a betűtípus nevét nem tudtam, ráadásul csak egy homályosabb, régebbi képre volt ráütve az általam is keresett. Nem voltam biztos benne ,hogy egy automata felismerő megbírkózik majd a dologgal, de hamar sikerült megoldani a problémát.
Betűtípus felismerése, egyszerűen!
Ma már számtalan lehetőség áll rendelkezésünkre ahhoz ,hogy egy egyszerűbb probléma megoldását megpróbáljuk online megkeresni, megtalálni. A betűtípus megkeresés kapcsán a google számtalan találatot kiad, de az igazán hatékonyan működőeket egy kicsit még manapság is vadászni kell. Ráadásul sok a clickbait is egy ideje, amelyek nagyot ígérnek, de még a tűélesen elérakott betűtípust is percekig tekerik, majd valami hasonlót kidobnak eredményül. Összegyűjtöttem két olyan lehetőséget épp ezért, amelyek még számomra is meglepetést okoztak a gyorsaságukkal és pontosságukkal egyaránt. A második lehetőség a következő cikkben lesz részletesen.
Betűtípus fotóról, képről?
Amennyiben rendelkezésünkre áll néhány karakter vagy esetleg szó és „látható” formában van mindez, úgy gond nélkül van lehetőségünk megtalálni ugyanazt a betűtípust. Ezt követően pedig már könnyen le tudjuk tölteni, vagy ha már le van, csak ki kell keresni a listánkból és használni. Előnye egyébként ezeknek a keresőknek,hogy a végén kiírják sok esetben azt is,hogy milyen más hasonló típusok jöhetnek még szóba, amelyek esetleg jobban megtetszhetnek számunkra.
MyFonts!
Az egyik legismertebb és leghatékonyabb oldal talán a MyFonts, amelyen belül a WhatTheFont-ra lesz nekünk most szükségünk. Miután megnyitottuk a weboldalt, úgy nincs más dolgunk, mint követni az utasításokat. Angolul van ugyan, de nagyon egyszerű a kezelése természetesen. Keresett betűtípus lépésről, lépésre.
Lépések egyszerűen:
- A Drop an image here to identify the fonts! szöveg jelenik meg előttünk legelőször. Szimplán csak húzzuk bele a szaggatott téglalapba a képünket, amelyen a karaktereink, szövegünk található. Be is tallózhatjuk természetesen az aláhúzott szövegre kattintva.
- Miután feltöltöttük a képet, megjelenik egy kék kör alakban levő nyíl, amelyre kattintva mehetünk is tovább. (Click here to identify the selected font!)
- Ezt követően egy kis várakozás után már ki is listázza nekünk a találatokat egymás alatt. Láthatjuk kiírva a betűtípust/családot, amelyet keresünk.
- További lehetőség,hogy felülre az „Enter your own text” rubrikába beírjuk a saját szavainkat, és megnézhetük az arra kiadott ereményeket is. Ezt nagyítani is tudjuk a csúszkával jobboldalt.
Nem nagy ördöngősség mint láthatjuk, ráadásul külön kiemeli az oldalt ,hogy hihetetlenül gyors. Gyorsan és pontosan találja meg azt ,amit keresünk. Több betűtípussal is kipróbáltam, a végeredmény mindig pontos volt. Ha nem elégszünk meg a kidobott találati listával, akkor alul a Show more results gombra kattintva megtekinthetünk további hasonló betűtípusokat is.
Következő, már elkészült cikkben pedig olvashatunk egy másik lehetőségről/oldalról is, amely hasonlóan gyors, népszerű és pontos találatokat eredményez. A WhatTheFont mellett nagy kedvencem lett az idők alatt, ezért is gondoltam úgy, hogy megérne egy második részt, folytatás gyanánt.