Júniusi cikkpár gyanánt, tekintsük át a 2019 első felében legrosszabbul teljesítő vírusirtokat, majd a folyatásban megnézzük a legjobban szereplőket is. Az av-test gyakran, azaz pár havonta tesz közzé részletes elemzéseket, hosszas listával társítva, így érdemes szemezgetnünk belőle olykor. Az utolsó frissítést nem annyira rég tették közzé, így nem is volt kérdés, hogy megnézzük, hogy állunk 2019-ben ilyen téren.
Tesztelt vírusirtók listája
Megszámlálhatatlanul sok vírusirtó van manapság, ráadásul a legtöbb más és más területen erős, de az alább látható szoftverek kerültek összehasonlításra.
- AhnLab V3 Internet Security 9.0
- Avast Free AntiVirus 19.2 & 19.4
- AVG Internet security 19.2 & 19.4
- Avira Antivirus Pro 15.0
- Bitdefender Iternet Security 23.0
- BullGuard Internet Security 19.0
- Comodo Internet Security Premium 11
- F-Secure Safe 17
- G Data Internet Security 25.5
- K7 Computing Total Security 15.1
- Kaspersky Internet Security 19.0
- Malwarebytes Premium 3.7.1
- McAfee Internet Security 22.3
- Microsoft Defender 4.18
- MicroWorld eScan Internet Security Suite 14.0
- Norton Security 22.16 & 22.17
- PC Pitstop PC Matic 3.0
- Trend Micro Internet Security 15.0
- VIPRE Security VIPRE Advanced Security 11.0
Legrosszabbul teljesítő?
Legrosszabb vírusirtók vagy legkevésbé hatékonyak, nevezzük bárhogy, abban biztosak lehetünk,hogy nem válhat túlzott hasznunkra, ha mégis ragaszkodunk ezen vírusirtokhoz. Mivel folyamatosan új vírusok, rosszindulatú kártevők jelennek meg, így nem lehet eléggé kihangsúlyozni egy megfelelő védelem fontosságát. A tesztek során főleg úgynevezett 0 napos kártevők, azok viselkedése és tulajdonságai alapján történik a skálázás, azaz,hogy mennyit ismer fel az adott vírusirtó. Ezen felül van teljesítmény és használhatósági pontszám is, melyek több szempont alapján kerülnek meghatározásra. Ilyen szempontok például a lassulási mutató, egy népszerű böngésző elindítása során vagy a hamis figyelmeztetések egy adott webhelyen.
Védelem alapján
Kifejezetten a védelmi pontszámokat vesszük alapul, hiszen mondhatni ez adja a legmeghatározóbb részt a tesztek során. Az alábbi képen láthatóak a legrosszabb vírusirtók a teszt során, melyet 4.5-el az eScan(av) nyit meg. Őt követi egyébként a K7 Computing a pontszámok alapján, amennyiben a fej fej melletti eredményeken túljutunk egy kicsit.

Ezt követően szinte holtversenyben sorakoznak fel a különböző védelmi szoftverek, így leginkább a teljesítmény és használhatóság alapján van lehetőségünk rangsorolni. Nem szerepel túl fényesen a Malwarebytes és a BullGuard sem, ha megnézzük a táblázatot. Amennyiben épp egy új vírusirtó beszerzésén gondolkozunk, érdemes a fentebb látható szoftvereket fenntartással kezelni. Ugyanakkor ezek a tesztek nem azt jelentik,hogy a jövőben nem fejlődhetnek ezek a szoftverek, ahogy nem is arról van szó,hogy teljesen működésképtelenek egy támadással szemben.
A következő bejegyzésben megnézzük ugyancsak ezen listán szereplő vírusirtók helyezéseit, azzal a különbséggel,hogy a legjobban teljesítőket vesszük alapul. Szintén 2019 első félévi, ugyanide kapcsolódó av-test eredményeit nézzük majd meg.
??
Hasonló bejegyzések:
✍ Legjobb vírusirtók 2019 elején!